FIFA Skandalı: Hıncal Uluç

Şimdi bir düşünün.. 1/16 final maçında Fransa, ya Arjantin, ya İzlanda, ya Nijerya ile oynayacak.. Dünya Kupası‘nın son kalan 15 maçından biri bu.. İçlerinde doğru dürüst ilgi çekeni olmayan

Robert Fisk

Robert Fisk

1946. Dünyanın önde gelen Ortadoğu uzmanı İngiliz gazeteci.

Fisk, Lancaster Üniversitesi’nde İngiliz Edebiyatı ve Dublin’deki Trinity College’da siyaset bilimi okudu. Gazeteciliğe 1972’de The Times gazetesinin Belfast muhabiri olarak Kuzey İrlanda siyasi bunalımını haberleştirerek başladı. 1976’da The Times’ın Ortadoğu muhabiri olarak Beyrut’a yerleşti. Lübnan İç Savaşı, İran Devrimi, İran-Irak Savaşı, Körfez Savaşı, Afganistan ve Irak savaşı gibi Ortadoğu’nun önemli toplumsal ve siyasi olaylarının hemen hepsini gelişmelerin içinde yer alarak haberleştirdi. Bin Ladin ile üç kez röportaj yapan tek batılı gazeteci. 1987’den bu yana Independent gazetesinin Ortadoğu muhabirliğini yapıyor.

Başta yedi kez kazandığı Britanya Basın Ödülleri-Yılın Uluslararası Gazetecisi ödülü olmak üzere birçok gazetecilik ödülü kazanan Fisk aynı zamanda pek çok üniversite ve kuruluştan onur ödülüne layık görüldü.

Robert Fisk’ın Matbuat taki Kitapları
Suriye : Cehenneme Düşüş
İsrail Yazıları
Mısır Yazıları
Cezayir Yazıları