FIFA Skandalı: Hıncal Uluç

Şimdi bir düşünün.. 1/16 final maçında Fransa, ya Arjantin, ya İzlanda, ya Nijerya ile oynayacak.. Dünya Kupası‘nın son kalan 15 maçından biri bu.. İçlerinde doğru dürüst ilgi çekeni olmayan

Shane Harris

Shane Harris

Hâlihazırda The Daily Beast gazetesinde ulusal güvenlik, istihbarat ve siber güvenlik konularında yazan Harris, 1998’de Kuzey Carolina’daki Wake Forest Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe 1999’da Washington’da Governing dergisinde araştırmacı ve yazar olarak başladı, daha sonra Government Executive dergisinde teknoloji editörü ve kadrolu muhabir oldu.  2005’ten 2010’a kadar National Journal dergisinde kadrolu muhabir olarak istihbarat ve güvenlik konuları hakkında yazdı.

2010 yılında yazdığı The Watchers kitabı, New York Public Library’s Helen Bernstein kitap ödülünü kazandı ve Economist dergisi kitabı 2010 yılının en iyi kitaplarından biri olarak gösterdi.

Yine aynı yıl Gerald R. Ford Ulusal Savunma Üzerine Seçkin Habercilik ödülü kazandı.

Harris, daha önce Washingtonian ve Foreign Policy dergilerinde düzenli yazılar yazdı. Çalışmaları, The New York Times, The Wall Street Journal, Slate, TheAtlantic.com, National Journal, The Washington Post, The Bulletin of the Atomic Scientists ve The U.S. Naval Institute’s Proceedings gibi mecralarda yer aldı. Ayrıca CNN, NPR, BBC, The History Channel, National Geographic gibi televizyon kanallarına yorumlarıyla katkıda bulundu.

Aynı zamanda bir kurgu yazarı da olan Harris, Los Angeles’ta yaşamaktadır..

Yazarın web sitesi: www.shaneharris.com

LA Times “Savaşta” Eleştirisi (İngilizce)

Washington Post “Savaşta” Eleştirisi (İngilizce)

NPR Röportajı (İngilizce)

Shane Harris’ın Matbuat taki Kitapları
Savaşta