FIFA Skandalı: Hıncal Uluç

Şimdi bir düşünün.. 1/16 final maçında Fransa, ya Arjantin, ya İzlanda, ya Nijerya ile oynayacak.. Dünya Kupası‘nın son kalan 15 maçından biri bu.. İçlerinde doğru dürüst ilgi çekeni olmayan

Clark Stoeckley

Wikileaks kamyon şoförü olarak bilinen Clark Stoeckley değişik isimlerle değişik alanlarda çalışan bir ressam, oyuncu ve aktivist. 2004’te Regend Amerikan Koleji’nden (İngiltere) mezun olduktan sonra, 2005 yılında Webster Üniversitesi’nde Stüdyo Sanatları Alternatif Medya bölümünden BFA (Bachelor of Fine Arts) ve 2010 yılında Brooklyn College of New York City University’de Performans ve İnteraktif Medya Sanatları bölümünden de MFA (Master of Fine Arts) derecesi aldı. Çalışmaları Contemporary Museum St. Louis, Pratt Manhattan Gallery, Emily Harvey Gallery, Detroit Institute of Art ve Plato’s Cave gibi yerlerde sergilendi ve ARTnews, The Nation ve The Wall Street Journal’da görüşlerini paylaştı.

Wikileaks gönüllüsü olarak ortaya koyduğu Wikileaks kamyonu projesi ile New York ve Vaşington DC arasını dolaşarak, Wikileaks belgelerini sızdıran Er Bradley Manning’in davasına kamuoyunun ilgisini çekmeyi ve desteğini sağlamayı amaçladı. Beyaz Saray yakınlarında iken, kısa süreliğine gözaltına alıp sorgulandı. İzinli mahkeme ressamı olarak katıldığı basına kapalı Manning duruşmalarındaki eskizleri VICE Magazine’ de ve FireDogLake’de yayınlandı. Wikileaks kamyonu Occupy Wall Street eylemlerinin de bilinen bir destekçisiydi.

Manning davasının mahkeme tutanaklarının gayrıresmi deşifrelerinden seçilmiş gerçek konuşmaları, renkli çizimleriyle bir araya getirerek ortaya çıkardığı bu ilk kitabının önsözünü Julian Assange yazdı.

Halen New Jersey Bloomfield College’da Deneysel Dijital ve Analog Medya, Resim ve Çizim üzerine ders veriyor.

Clark Stoeckley’ın Matbuat taki Kitapları
Wikileaks Davası